29 Eylül 2023 Basın Bülteni

Basın Bülteni                                                                                                                                   29 Eylül 2023

Accor ve Fenix Şirketler Grubu Türkiye’nin etkileyici koylarına Swissôtel Antalya Kalkan’ı getirmek için ortaklığını duyurdu.

SWISSÔTEL ANTALYA KALKAN, 2025 YILINDA KAPILARINI AÇACAK.

     

  

Türkiye – Dünyanın en büyük konaklama grubu Accor, Türkiye genelindeki varlığını, daha da güçlendirmek için Fenix Şirketler Grubu ile ortaklığını duyurdu.

2025 yılında açılması planlanan Swissôtel Antalya Kalkan, ikonik Swissôtel Hotels & Resorts markasını Türkiye’nin muhteşem koylarına taşıyacak. Kalkan koylarında ayrıcalıklı bir konumda yer alan Swissôtel Antalya Kalkan, dinlendirici panoramik manzarasının yanı sıra, huzurun özünü ve yüksek konfor duygusunu yakalayan otel alanlarıyla, mükemmel uyum sağlayan özel bir plaj alanı da sunacak.

İmza töreninde Fenix Şirketler Grubu Grup Başkanı Eyüp Mavi şunları söyledi: “Accor ile olan işbirliğimiz şirketimizin büyümesinde bir dönüm noktasıdır. Swissôtel markasını Türkiye’nin doğal güzelliklerini sergileyen bir lokasyona getirmek için birlikte çalışmaktan gurur duyuyoruz. Bu ortaklık, Fenix’in uzmanlığından ve Accor’un küresel itibarından yararlanarak Akdeniz bölgesindeki konukseverlik ortamını yükselten, heyecan verici bir girişimi temsil ediyor.”

Accor Premium, Orta ölçekli ve Ekonomi Bölümü Orta Doğu, Afrika ve Türkiye COO’su Paul Stevens; “Swissôtel Antalya Kalkan projesini hayata geçirmek için Fenix Şirketler Grubu ile ortaklık yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Kalkan’ın nefes kesen koylarında, büyüleyici konumu ve sunacağı olağanüstü olanaklarla bu tesisin, iyi bir yaşam ve zenginleştirici deneyimler arayan gezginler için öncü olacağına inanıyoruz.” dedi.

Proje, toplam 39.615 m2’lik geniş alanı ile Swissôtel Antalya Kalkan’ı, Swissôtel markası için dikkat çekici bir otel haline getiriyor. Swissôtel Antalya Kalkan’da 245 şık ve ferah oda, üç seçkin restoran yer alacak. Otelde iki bar, özel plaj, açık yüzme havuzu ve 900 m2’lik fitness ve spa tesisi de misafirlerle buluşacak.

Tesis geleneksel yapılardan ayrılarak, sezgisel tasarım sunmaya, yerel geleneklerin unsurlarını birleştirmeye, kusursuz işçiliğe, sürdürülebilirliğe ve güçlü bir bağlılığa odaklanacak. Swissôtel Antalya Kalkan,genel konaklama deneyimine bütünsel bir yaklaşımla benzersiz ve yenilikçi alanlar sunacak. İç ve dış peyzaj düzenlemesi ve tesis bünyesindeki doğal bitki örtüsünün varlığı, konukların muhteşem bir doğa içinde konfor, canlılık ve rahatlama duygularına hitap edecek.

Rahatlama ve sağlıklı yaşam arayanlar için Swissôtel Antalya Kalkan, fitness merkezi, güzellik salonu, yoga stüdyosu, sauna, buhar odası, Türk hamamı gibi son teknoloji olanaklarla donatılmış 900 m2lik geniş bir fitness ve spa tesisini de misafirlerine sunacak. Konukların sağlıklarına hitap eden canlandırıcı deneyimlerin keyfini çıkarabilecekleri masaj odalarıda yine tesis içerinde yerini alacak.

Swissôtel Antalya Kalkan’ın en öne çıkan özelliklerinden biri de özel plajı ve açık yüzme havuzu. Kalkan’ın nefes kesen koylarında konaklayacak olan misafirler, gerçekten unutulmaz bir deneyim için güneşin tadını çıkarıp, berrak sularda serinlerken, çeşitli su aktivitelerinin de  keyfini çıkarabilecekler.

Tanınmış bir İsviçre markası olan Swissôtel Hotels & Resorts, İsviçre misafirperverliğinin zengin geleneğini sürdürürken Alpler’in canlı enerjisini bünyesinde barındıran çağdaş otelleriyle dünya çapında tanınmakta. Swissôtel Hotels & Resorts, 20 ülkede 34 tesis ile hizmet veriyor ve 33 yeni oteli bünyesine katmaya hazırlanıyor. Swissôtel, 110’dan fazla ülkede 5.500’den fazla tesise ve proje aşamasında olan 1.262 otele sahip, dünya lideri bir konaklama grubu olan Accor’un parçasıdır.

SWISSÔTEL HAKKINDA

Dünyanın en tanınmış İsviçre markalarından biri olan Swissôtel Hotels & Resorts, kökleri İsviçre misafirperverliği geleneğinden gelen, Alp enerjisinin tazeliği ve canlılığıyla aşılanmış çağdaş oteller sunmaktadır. Akıllı tasarımı, kaliteli işçiliği ve sürdürülebilirliğe yönelik duyarlı yaklaşımıyla saygı duyulan Swissôtel, misafirlerine dünyayı keşfetme, hayatın gerçek ödüllerini keşfetme ve ‘iyi yaşama’ fırsatlarını kucaklama konusunda gönül rahatlığı sağlıyor. Swissôtel markası 1980 yılında kuruldu ve bugün, İstanbul’daki Swissôtel The Bosphorus, Singapur’daki Swissôtel The Stamford, Swissôtel Chicago ve Swissôtel Jakarta Pik Avenue gibi amiral gemisi tesisleri de dahil olmak üzere dünya çapında 30’dan fazla otele sahiptir. Swissôtel, 110’dan fazla ülkede 5.500’den fazla tesise sahip dünya lideri bir konaklama grubu olan Accor’un bir parçasıdır ve çok çeşitli ödüllere, hizmetlere ve deneyimlere erişim sağlayan bir yaşam tarzı sadakat programı olan ALL – Accor Live Limitless’a katılan bir markadır.

swissotel.com | all.accor.com | group.accor.com

ACCOR HAKKINDA

Accor, 110’dan fazla ülkede 5.500 tesiste, 10.000 yiyecek ve içecek mekanında, sağlıklı yaşam tesislerinde veya esnek çalışma alanlarında deneyimler sunan, dünya lideri bir konaklama grubudur. Grup, lüksten ekonomiye 40’tan fazla otel markasını ve Ennismore ile Yaşam Tarzını kapsayan sektörün en çeşitli konaklama ekosistemlerinden birine sahiptir. Accor, iş etiği ve dürüstlük, sorumlu turizm, sürdürülebilir kalkınma, toplumsal yardım ve çeşitlilik ve katılım açısından olumlu eylemlerde bulunmaya kararlıdır. 1967 yılında kurulan Accor SA’nın genel merkezi Fransa’da olup, Euronext Paris’te (ISIN kodu: FR0000120404) ve Amerika Birleşik Devletleri’nde OTC Market’te (Ticker: ACCYY) halka açık olarak listelenmektedir. Daha fazla bilgi için lütfen www.group.accor.com adresini ziyaret edin veya bizi Twitter, Facebook, LinkedIn, Instagram ve TikTok’ta takip edin.

FENIX ŞİRKETLER GRUBU HAKKINDA

Fenix Şirketler Grubu, 2014’ten günümüze kadar olan neredeyse 10 yıllık yolculuğunda Türkiye, Almanya ve İtalya gibi ülkelerde pek çok atılım gerçekleştirerek rakiplerinden ayrışmayı başardı ve her zaman ilklerin öncüsü oldu. Bugün madencilik & elektrik üretimi, sanayi & ticaret, turizm & AVM’cilik, yeme & içme, sağlık ve gayrimenkul yatırımları sektörlerinde, alanlarında yenilikçi vizyonları ile öncü rol üstlenerek fark yaratıyor ve Türkiye, Almanya ve İtalya ekonomilerine değer katıyorlar. Fenix Şirketler Grubu, faaliyet gösterdiği geniş coğrafyada, uluslararası gruplarla kurdukları stratejik iş birlikleri sayesinde faaliyetlerini yürütüyor. Değer odaklı yatırım anlayışını benimseyen ve dünyada pozitif etki yaratmayı amaçlayan sorumlu bir yatırım şirketi. Amacı, uzun vadeli çözümler üreterek bulunduğu bölgelerde daha iyi bir gelecek için liderlik yapmak ve bu anlayışla mevcut yatırımları dönüştürmek

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.